Drzwi drewniane

Co oferujemy?

Proponujemy naszym klientom możliwość doboru najbardziej optymalnych rozwiązań:

wykonujemy drzwi drewniane w wersjach jedno lub dwuskrzydłowych
malujemy wielowarstwowo, wykorzystując wysokiej jakości farby i lakiery ekologiczne
tworzymy drzwi pełne i przeszklone
montujemy ozdobne elementy oraz dodatkowe wyposażenie na życzenie klienta
dobieramy kolor i kształt drzwi do architektury i wystroju wnętrza
oferujemy drzwi zewnętrzne z naświetlem lub bez, z bogatym wyposażeniem ( zawiasy łożyskowane, regulacja w trzech płaszczyznach, zamki listwowe i blokady)

Tworzymy solidne, mocne i wytrzymałe zewnętrzne drzwi drewniane. Staramy się dostosować ich wygląd do stylistyki elewacji oraz indywidualnych upodobań klientów. Wykorzystujemy przy ich produkcji najlepsze zabezpieczania oraz wysokogatunkowe materiały. Dzięki temu nasze produkty zapewniają bezpieczeństwo, a także bardzo dobrą izolację termiczną.

Co radzimy?

Wybór drzwi wewnętrznych to jeden z pierwszych kroków w urządzaniu mieszkania. Podejmując decyzję musimy pamiętać, że wybrane przez nas drzwi będą zdobiły nasze wnętrza przez kilka lat. Dlatego należy się udzielić sobie odpowiedzi na kilka pytań przed zakupem drzwi.

Jak mają się otwierać?

Na rynku dostępne są drzwi uchylne (jedno – i dwuskrzydłowe), wahadłowe, przesuwne, harmonijkowe i składane. Najpopularniejsze i najbardziej funkcjonalne są według nas drzwi uchylne. Nie posiadają żadnego skomplikowanego systemu, którego uszkodzenie wymagałoby kłopotliwej wymiany (jak, np. w drzwiach harmonijkowych, przesuwanych czy wahadłowych). Spośród wymienionych modeli, drzwi uchylne najlepiej prezentują się w domach, obrotowe i wahadłowe – częściej można spotkać w biurowcach i centrach handlowych, zaś przesuwane i harmonijkowe – w salonach kosmetycznych, itp.

Gdzie mają być zamontowane?

Wygląd i konstrukcja drzwi powinny być przemyślane pod kątem miejsca ich montażu. Przykładowo drzwi do łazienki nie powinny posiadać zbyt dużo przeszkleń z uwagi na intymny charakter tego pomieszczenia. Warto, aby posiadały także specjalną kratkę wentylacyjną u dołu, która powoduje lepszą cyrkulację powietrza w łazience. Przy wyborze drzwi wewnętrznych należy wziąć pod uwagę warunki, jakimi dysponuje samo pomieszczenie. Drzwi pełne najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach jasnych i dobrze oświetlonych, do pomieszczeń, w których okna wychodzą na północ lepiej wybrać drzwi z przeszkleniami.

Z czego mają być wykonane?

Dostępne na rynku drzwi najczęściej są wykonane z drewna, płyt drewnopodobnych i szkła. Drzwi drewniane to gwarancja wysokiej jakości. Najczęściej takie produkty wykonane są z sosny, jesionu bądź buku, nieco droższe z mahoniu oraz dębu. Drzwi drewniane powstają na bazie drewna klejonego bądź litego. Drzwi z MDF i HDF wykonane są z klejonych pod ciśnieniem włókien drzewnych bądź wirów. Odznaczają się dużo mniejszą odpornością niż drzwi drewniane i prezentują się mniej efektownie. Drzwi szklane są niezwykle eleganckie, jednak ich surowy charakter nie komponuje się najlepiej w mieszkaniach i domach.

Adres firmy

Zakład Stolarsko-Ciesielski
Adam Kowalczyk
Świdno 100
29-105 Krasocin
tel. (41) 38 80 169
fax. (41) 350 92 53
tel./kom. 693 202 773
e-mail: adba@adba.pl