Okna drewniane

Co wykonujemy?

Przyjmujemy zamówienia na realizację okien drewnianych w wersji standardowej i niestandardowej. Nietypowe projekty realizujemy według indywidualnych zaleceń, zawartych w dokumentacji technicznej. Konstrukcja ościeżnic oraz ramiaków jest tworzona na bazie drewna warstwowo klejonego, dzięki czemu eliminujemy problem wypaczeń.

Co oferujemy?

Zapewniamy naszym klientom szereg możliwo?ci dostosowania okien drewnianych do indywidualnych wymagań:

wykonujemy okna drewniane standardowe i nietypowe
wyposażamy okna w szyby zespolone z dystansem ciepłej ramki ze szkła niskoemisyjnego o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 W/m2K.
malujemy warstwowo na biało lub w kolorze wybranym z palety farb i lakierów ekologicznych GORI
wyposażamy w system uchylno-rozwierny ze słupkiem stałym lub ze słupkiem ruchomym.
montujemy ozdobne elementy oraz dodatkowe wyposażenie na życzenie klienta
montujemy aluminiowy okapnik
wyposażamy w okucie obwiedniowe z mikrorozszczelnieniem i uchyłem jednego skrzydła.

Co radzimy?

Okna stanowią nieodłączny element każdego domu i mieszkania. Chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz tłumią hałas. Odpowiednio dobrane zapewniają także estetyczny wygląd wnętrza oraz elewacji. Ich wymiana jest dość kosztowna i pracochłonna. Dlatego warto dobrze przygotować się do zakupu okna. Oto kilka pożytecznych porad:

Zalety okien drewnianych

Obecnie na polskim rynku są w dalszym ciągu niezwykle popularne okna z PCV. Tymczasem nasi zachodni sąsiedzi coraz chętniej przerzucają się na okna drewniane. Parametry techniczne obu rozwiązań są porównywalne, zaś o przewadze okien drewnianych decyduje zazwyczaj estetyka, funkcjonalność i cena. Jest to produkt, który doskonale prezentuje się we wnętrzu, jak i wzbogaca wygląd elewacji. Do niewątpliwych zalet okien drewnianych należą między innymi: wysoki wskaźnik naturalnej infiltracji powietrza, łatwość renowacji, itp.

Rodzaj drewna

Szczególnie popularne w Polsce są okna drewniane wykonane z sosny. Największą ich zaletą jest korzystny stosunek ceny do jakości wykonania. Odznaczają się także wysokim poziomem wytrzymałości na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Coraz więcej zwolenników zyskują także okna wykonane z indonezyjskiego drzewa meranti. Przy kupnie takiego produktu należy koniecznie sprawdzić gęstość drewna. Do produkcji okien nadaje się tylko takie, którego gęstość wynosi 450 kg/m3.

Izolacja termiczna

Głównym zadaniem okien jest zapewnianie we wnętrzu optymalnych warunków. W związku z tym przy zakupie okien drewnianych należy sprawdzić, jakim współczynnikiem izolacyjności termicznej się odznaczają. Gwarancję komfortu użytkowania zapewnia również zastosowanie takich elementów konstrukcyjnych jak: okucia, uszczelki, wkład szybowy.

Najpoważniejsze wady

Przed zakupem okien drewnianych należy dokładnie przyjrzeć się ramie okiennej. Warto zwrócić uwagę na jej kolor. Drewno to naturalny materiał o unikalnych cenach i może różnić się kolorem, jak też w inny sposób absorbować farbę i lakier. W związku z tym niekiedy zdarza się, że kilka egzemplarzy tego samego modelu okna różni się tonacją barwy. Warto zwrócić uwagę także na strukturę ramy ? czy nie ma w niej sęków ani sinizny. Takie wady są niedopuszczalne i wpływają negatywnie na komfort cieplny.

Adres firmy

Zakład Stolarsko-Ciesielski
Adam Kowalczyk
Świdno 100
29-105 Krasocin
tel. (41) 38 80 169
fax. (41) 350 92 53
tel./kom. 693 202 773
e-mail: adba@adba.pl