Okna drewniane

Okna drewniane

Co wykonujemy?

Przyjmujemy zamówienia na realizację okien drewnianych w wersji standardowej i niestandardowej. Nietypowe projekty realizujemy według indywidualnych zaleceń, zawartych w dokumentacji technicznej. Konstrukcja ościeżnic oraz ramiaków jest tworzona na bazie drewna warstwowo klejonego, dzięki czemu eliminujemy problem wypaczeń.

Sash prosty

Sash gięty

Okna jednoramowe

Okna skrzynkowe

Okna nietypowe

Co oferujemy?

Zapewniamy naszym klientom szereg możliwo?ci dostosowania okien drewnianych do indywidualnych wymagań:

wykonujemy okna drewniane standardowe i nietypowe

wyposażamy okna w szyby zespolone z dystansem ciepłej ramki ze szkła niskoemisyjnego o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 W/m2K.

malujemy warstwowo na biało lub w kolorze wybranym z palety farb i lakierów ekologicznych GORI

wyposażamy w system uchylno-rozwierny ze słupkiem stałym lub ze słupkiem ruchomym.

montujemy ozdobne elementy oraz dodatkowe wyposażenie na życzenie klienta

montujemy aluminiowy okapnik

wyposażamy w okucie obwiedniowe z mikrorozszczelnieniem i uchyłem jednego skrzydła.

Co radzimy?

Okna stanowią nieodłączny element każdego domu i mieszkania. Chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz tłumią hałas. Odpowiednio dobrane zapewniają także estetyczny wygląd wnętrza oraz elewacji. Ich wymiana jest dość kosztowna i pracochłonna. Dlatego warto dobrze przygotować się do zakupu okna. Oto kilka pożytecznych porad:

Zalety okien drewnianych

Obecnie na polskim rynku są w dalszym ciągu niezwykle popularne okna z PCV. Tymczasem nasi zachodni sąsiedzi coraz chętniej przerzucają się na okna drewniane. Parametry techniczne obu rozwiązań są porównywalne, zaś o przewadze okien drewnianych decyduje zazwyczaj estetyka, funkcjonalność i cena. Jest to produkt, który doskonale prezentuje się we wnętrzu, jak i wzbogaca wygląd elewacji. Do niewątpliwych zalet okien drewnianych należą między innymi: wysoki wskaźnik naturalnej infiltracji powietrza, łatwość renowacji, itp.

Rodzaj drewna

Szczególnie popularne w Polsce są okna drewniane wykonane z sosny. Największą ich zaletą jest korzystny stosunek ceny do jakości wykonania. Odznaczają się także wysokim poziomem wytrzymałości na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Coraz więcej zwolenników zyskują także okna wykonane z indonezyjskiego drzewa meranti. Przy kupnie takiego produktu należy koniecznie sprawdzić gęstość drewna. Do produkcji okien nadaje się tylko takie, którego gęstość wynosi 450 kg/m3.

Izolacja termiczna

Głównym zadaniem okien jest zapewnianie we wnętrzu optymalnych warunków. W związku z tym przy zakupie okien drewnianych należy sprawdzić, jakim współczynnikiem izolacyjności termicznej się odznaczają. Gwarancję komfortu użytkowania zapewnia również zastosowanie takich elementów konstrukcyjnych jak: okucia, uszczelki, wkład szybowy.

Najpoważniejsze wady

Przed zakupem okien drewnianych należy dokładnie przyjrzeć się ramie okiennej. Warto zwrócić uwagę na jej kolor. Drewno to naturalny materiał o unikalnych cenach i może różnić się kolorem, jak też w inny sposób absorbować farbę i lakier. W związku z tym niekiedy zdarza się, że kilka egzemplarzy tego samego modelu okna różni się tonacją barwy. Warto zwrócić uwagę także na strukturę ramy ? czy nie ma w niej sęków ani sinizny. Takie wady są niedopuszczalne i wpływają negatywnie na komfort cieplny.

Okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe

Projektujemy i tworzymy bardzo efektowne okna drewniane o konstrukcji skrzynkowej. Swoim wyglądem przypominają stylowe i bardzo eleganckie okna wiejskich rezydencji arystokratów i pałacyków. Nasze produktu łączą klasyczne piękno z nowoczesną technologią.

Opis techniczny

Rama wykonana z klejonego drewna trójwarstwowego, szeroka na 130x190 mm
Skrzydło trójwarstwowe, klejone drewno, szeroka na 80x68 mm (zewnętrzne), 80x48 mm (wewnętrzne)
Maks. rozmiary skrzydeł maks. szerokość 1400 mm, wysokość 1700 mm (skrzydło tylko rozwiertne lub uchylne)
Okucia okucia Maco, zawrotnica, na życzenie istnieje możliwość dostosowania okuć do wymagań klienta
Słupek stały lub ruchomy (w oknach dwuskrzydłowych)
Kolory standardowe: brązowy RAL 8016, ciemny dąb, mahoń, teak, ciemne sipo, biały, dostępne wszystkie kolory kryjące z palety RAL lub inne kolory transparentne
Wypełnienia pakiety szklarskie złożone z szyb zespolonych, współczynnik U=1,0 i mniej w zewnętrznej szybie, grubość 24-42 mm, w skrzydle wewnętrznym pojedyncza szyba o grubości 4-10 mm, istnieje możliwość montażu szyb o podwyższonej odporności na włamanie, bezpiecznych, ornamentowych, witraży, refleksyjnych i innych
Szprosy międzyszybowe o szerokości 8-45 mm, wiedeńskie oraz naklejane o szerokości 20-45mm, szerokości konstrukcyjne od 55 mm
Profile odwzorowujemy dowolne profile (wcięcia i profilowanie) w oparciu o istniejącą stolarkę
Okapniki dostępne aluminiowe i kryte listwą drewnianą
Szyby Standard:
Pojedyncze szyby o średnicy 4-10 mm w skrzydłach zewnętrznych, szyby zespolone 4mm-16mm-4mm, Ug= 1,1 W/m2K

Opcjonalnie:
podwójne szyby zespolone, antywłamaniowe, bezpieczne, samoczyszczące, ornamentowe, refleksyjne, absorpcyjne, mleczne
Powierzchnia malowania impregnowana metodą zanurzeniową a następnie trzykrotnie malowana, farby kryjące - dostępne wszystkie kolory kryjące z palety RAL, lazury (uwidaczniają strukturę drewna, malowanie jedno oraz dwukolorowe

Wykaz zastosowanych materiałów

rodzaje drewna: sosnowe, dębowe, cedr kanadyjski, red meranti, modrzew

farby wodorozcieńczalne marki Gori

profilowane uszczelki wrębowe i przylgowe

neutralny silikon uszczelniający wrąb przyszybowy

klamki marki Secustik

okucia marki Maco

dodatkowe opcje wyposażenia: klamka z kluczykiem, nawietrzaki, ogranicznik rozwarcia skrzydła, mechanizm uchylania skrzydła górnego z poziomu posadzki i wiele innych opcji

Sash prosty

Sash prosty

Oferujemy typowo angielski model okien drewnianych sash prosty. Jest to system okienny tradycyjnie wykorzystywany w angielskich domach i mieszkaniach. Wyróżnia się charakterystycznym modelem przesuwania góra-dół.

Sash giety

Sash giety

Proponujemy klasyczne rozwiązanie systemu okiennego, stosowanego z upodobaniem przez angielskich lokatorów kamienic i właścicieli domków. Okna sash gięte są odpowiednio wyprofilowane i posiadają charakterystyczny rodzaj mechanizmu otwierania.

Okna jednoramowe

Okna jednoramowe

Wykonujemy drewniane okna jednoramowe o solidnej i mocnej konstrukcji. Stosujemy tradycyjny przekrój ramiaka ościeżnicy i skrzydła, co zapewnia większą sztywność okien. Wykorzystujemy do tego mocne drewno klejone bądź lite.

Okna nietypowe

Okna nietypowe

Realizujemy zlecenia na nietypowe okna. W takim przypadku pracujemy w oparciu o oddzielną dokumentację warsztatową. Konieczny w tej sytuacji jest precyzyjny pomiar i uzgodnienie szczegółów konstrukcyjnych. Jesteśmy w stanie wykonać okna o dowolnym kształcie.